Interview met Sander de Ridder, Hoofd IT bij Van Gelder

IT4Kids heeft sinds afgelopen jaar de steun van Van Gelder in de vorm van hardwaredonaties en als ‘friend’ van de stichting. We spraken met Sander de Ridder, Hoofd IT bij Van Gelder, over de samenwerking met IT4Kids en hun maatschappelijke verantwoordelijkheid. Lees hieronder het interview.
Van Gelder is de full-service infrapartner voor Nederland. Dit familiebedrijf draagt met zijn infra-oplossingen bij aan een slimme, duurzame en veilige openbare ruimte. Met focus op energietransitie, bereikbaarheid en leefbaarheid bouwt Van Gelder aan een toekomstbestendig Nederland.
Het is een bedrijf dat duurzaamheid en maatschappelijke verantwoordelijkheid hoog in het vaandel heeft staan. Sander de Ridder legt verder uit: “Onze MVO-strategie richt zich op het stimuleren van hergebruik, het minimaliseren van afval, het verminderen van de CO₂-uitstoot en het bijdragen aan sociale projecten. Dit doen we onder andere door het gebruik van elektrische voertuigen en het vermijden van fossiele brandstoffen. Alles voor een slimme en duurzame openbare ruimte.”
Hoe past de samenwerking met IT4Kids binnen jullie MVO-strategie? “De samenwerking met IT4Kids past goed binnen onze strategie, omdat we zo bijdragen aan zowel de circulaire economie als sociale impact. Door laptops die niet meer in gebruik zijn een tweede leven te geven, vermijden we onnodige productie van nieuwe apparaten. Dat draagt bij aan het verminderen van elektronisch afval en de belasting van natuurlijke hulpbronnen. Tegelijkertijd kunnen we kwetsbare kinderen in Nederland een sportkans geven.”
Waarom vinden jullie het belangrijk om maatschappelijke initiatieven te steunen? Sander vervolgt: “Maatschappelijke betrokkenheid is voor ons essentieel. We werken in een sector die een directe impact heeft op de leefomgeving en we vinden het belangrijk om onze verantwoordelijkheid te nemen. Dat doen we niet alleen door duurzame infrastructuurprojecten, maar ook via onze eigen bedrijfsvoering en de initiatieven die we ondersteunen. Door maatschappelijke projecten zoals IT4Kids te steunen, hopen we een positieve verandering teweeg te brengen in de samenleving, vooral voor de jongere generatie.”
Waarom hebben jullie besloten om hardware te doneren aan IT4Kids? “De beslissing om hardware te doneren aan IT4Kids kwam voort uit de wens om een duurzame oplossing te bieden voor apparatuur die niet langer werd gebruikt. IT4Kids sprong eruit als de enige non-profitorganisatie die zich richt op het hergebruiken van laptops. We zagen dit als een mooie kans om maatschappelijk verantwoord te ondernemen. Met onze donaties kunnen we bijdragen aan betere toekomstkansen voor kinderen. Het geeft een goed gevoel te weten dat we door simpelweg onze oude hardware beschikbaar te stellen, iets positiefs kunnen betekenen.”
Hoe vonden jullie het doneren van hardware gaan? “We hebben het afgelopen jaar twee keer laptops gedoneerd aan IT4Kids. Het proces verloopt altijd erg transparant en soepel, dankzij de goede samenwerking met IT4Kids. Het systeem werkt goed en we zijn tevreden over hoe de laptops een tweede leven krijgen.”
Hoe kijk je naar de toekomst van IT en sociale impact? “Ik hoop dat de toekomst meer gericht zal zijn op bewust omgaan met middelen. Technologische ontwikkelingen gaan snel en we zullen altijd hardware nodig hebben, maar we willen daar wel verantwoord mee omgaan. Bij Van Gelder blijven we inzetten op het hergebruiken van materialen en het minimaliseren van de impact van technologie. Dat geldt niet alleen voor laptops, maar ook voor andere technologieën en materialen die we in onze projecten gebruiken. We willen de toekomst duurzamer maken en zijn ervan overtuigd dat een aanpak met focus op de circulaire economie steeds belangrijker zal worden,” vertelt Sander.
Met de bijdrage van Van Gelder aan IT4Kids helpt het bedrijf niet alleen de circulaire economie te ondersteunen, maar draagt het ook bij aan sociale impact. Het is duidelijk dat Van Gelder de maatschappelijke verantwoordelijkheid serieus neemt en dat ze zich inzetten voor een duurzame toekomst, zowel binnen hun bedrijf als daarbuiten.